SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 8181133
*
nr 818 1133
Bricka
PLäter, diameter: 46
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2013
kl 19:25:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 08:14:31
1
200 kr
1/4 15:51:55
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 818 1133
Bricka
PLäter, diameter: 46
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 08:14:31 | 1 | 200 kr |
1/4 15:51:55 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41